Přestaňte smrkat jak padavky! Smrkejte POŘÁDNĚ!

Zrovna jsem nemocný a ležím doma v posteli… a tak mě napadlo, proč nenapsat nějaký článek o smrkání? Že je to nechutné? Možná. Ale mě už nebaví mít stále rýmu, a proto jsem hledal způsoby, jak se jí zbavit. Nyní se s vámi o ně podělím.

BOD Č.1 SPRÁVNĚ SMRKAT

Naučte se správně vyčistit si nos. Zjistil jsem, že správnou technikou lze předejít zánětu uší nebo navrácení nemoci. Nejlepší prý je nesmrkat vůbec, ale to mi má jako sopel trčet z nosu? No fuj…

Nejúčinnější tedy je smrkat mírně, nikdy ne silou, protože jinak si zatlačíte rýmu třeba do uší a vznikne pěkný zánět středního ucha. Což se mi asi stalo, protože přece chci mít čistý nos, a tak smrkám o sto šest…

BOD Č.2 VYMĚŇTE LÁTKU ZA PAPÍR

V případě používání látkového kapesníku hrozí rekontaminace nosní sliznice, takže když už jste z toho skoro venku, zanesete si nemoc zpátky do nosu a hůře se jí zbavíte.

Jak vypadám, když jsem nemocný?

BOD Č.3 ZJEMNĚTE

Když vám pořádně teče z nosu, není nic horšího, než mít rozedraný nos. Můžete tomu předejít díky jemným papírovým kapesníkům, které nebudou tolik dráždit nos.

BOD Č.4 POSMRKAT A VYHODIT

Používejte kapesníky jednorázově ze stejného důvodu jako v bodě č. 2, chcete být přece co nejdříve zdraví, tak proč si to zbytečně prodlužovat? Možná si někdo řekne, že by ušetřil na opětovném použití kapesníku. Namítne, že přece není ještě tak posmrkaný, ale neuvědomuje si důležitou věc. Cena za kapesník se mu promítne v délce trvání nemoci, takže si stejně nepomůže, když bude smrkat dvakrát do stejného kapesníku, protože tím jen prodlouží nemoc a spotřebuje jich více…

BOD Č.5 UMÝVEJTE

Při smrkání létají bacily všude možně kolem nás a nejvíce se jich uchytí na rukou. Nezapomínejte si tedy po použití kapesníku umýt ruce, díky tomu snížíte riziko kontaminace dalších částí těla.

BOD Č.6 BABSKÁ RADA

Už naše babičky věděly, že smrkat do plínky se nevyplácí, a tak doporučovaly smrkat do vody. Ale jelikož to ne vždy jde, pokud nejste zrovna ve sprše, tak použijte kapesníky. Nedokáži si představit, že bych měl vedle postele plastovou misku plnou vody a smrkal do ní. 😀

Nejlepší recepty jsou ty, které jsou ověřené zkušenostmi a praxí

 

BOD Č.7 NAUČTE TO DALŠÍ

Když se podělíte o tyto informace s přáteli, pomůžete sami sobě i druhým, protože už nebude tolik bacilonosičů, kteří by vás nakazili třeba v čekárně u doktora. Což nesnáším… Už skoro zdravý si jdu na kontrolu a vedle mě si někdo vytáhne posmrkaný látkový kapesník a začne s ním máchat na všechny strany a pak smrká ze všech sil, no hrůza. V tu chvíli si říkám, že jsem mohl jít rovnou do Černobylu a byl bych na tom stejně.

BOD Č.8 SMRKEJTE S RADOSTÍ

Taky už mě nebavilo smrkat do obyčejných bílých kapesníků, a proto jsem přišel s řešením. Smrkání může být i legrace, když použijeme zábavné a obrázkové kapesníky.

Mějme radost z toho, že můžeme smrkat s radostí. Vždyť život je nádherný

 A jak se zbavit příznaků rýmy?

 1. . Hodně pijte, nejlépe ovocný či bylinný čaj

  Nevím, co vám pomáhá, ale třeba mi můžete poradit dole v komentářích, jaký bylinný čaj preferujete a proč.

 2.  Ponořte si předloktí do horké vody

  Nevím, co vám pomáhá, ale třeba mi můžete poradit dole v komentářích, jaký bylinný čaj preferujete a proč.

 3.  Nesnažte se o smrkání

  Teď už víme, jak máme smrkat, takže smrkáme s mírou.

 4. Užívejte nosní kapky, nosní spreje či léky snižující otok sliznic

  Tady pozor se závislostí! Nosní spreje mají doporučenou délku používání a to je týden, takže bacha, nepředávkovávejte se tím. Sice to pomůže rychle zprůchodnit nos, ale mně se stalo, že jsem měl oteklé sliznice tak, že jsem nemohl dýchat, dokud jsem si nedal další dávku a pak mi prostě sprej došel a já týden trpěl, že jsem nemohl dýchat. Ale po tom týdnu jsem se najednou mohl v klidu nadechnout a sprej nebyl potřeba.

 5. Inhalujte horkou páru

  Na chvíli a hlavně zezačátku to zabere, ale z dlouhodobějšího hlediska bych musel inhalovat pořád, a to nejde. Kdysi mi mamka říkala, že je dobré do té plastové misky s vřelou vodou přidat nějaký bylinný olejíček, aby to ještě více protáhlo.

 6. Vyhýbejte se námaze

  To dělám, a proto pracuji z postele 😀

Tyto poslední odstavce jsem si sám nevymyslel, ale zde Zdroj najdete na paní doktorku.

Jiří Franěk
Mladý nadšenec tvorby webových stránek nové generace a správce eshopů zaměřených na kvalitní plastové nádobí
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *